Używanie pistoletów w naszym kraju jest jednak zgodne z prawem – co zatem możemy nabyć?

Osoby, które bądź to interesują się militariami, albo mają niezwykle ryzykowną pracę, często mogą mieć do obcowania z bronią palną. Jednak mimo tego, że na tego typu rodzaj broni wymagane jest odpowiednie zezwolenie, to osoby, które pragną poczuć się bezpiecznie również pewnych typów broni używać mogą.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
W takim wypadku chodziłoby oczywiście o taką broń, którą możemy wykorzystywać w naszym kraju z poszanowaniem prawa. Może być ona chociażby gazowa, jednak bez względu na jej typ, na całym świecie taki temat powoduje wielkie wzburzenie. W naszym kraju istnieje Ustawa o Broni, jakiej art. 11 stanowi, że nie jest wymagane zezwolenie na broń, jeśli ta została stworzona przed 1885 rokiem lub jest jej repliką.

Chcesz ciągnąć dalej wciągającą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj TOC+ na kolejnej podstronie.

Oznacza to, że możemy całkowicie legalnie nabyć nie tylko tzw. broń czarnoprochową, lecz także amunicję czy produkty czy do konserwacji. Nie dość tego, możemy także samodzielnie amunicję wytwarzać. I to bez jakichkolwiek badań kontrolnych czy też pozwoleń. Nie musimy być także członkami klubów strzeleckich czy kolekcjonerami.

W sklepach militarnych możemy kupić tego typu pistolety i rewolwery za ok. 1000 zł. Zależnie od danego typu, mogą mieć one kaliber .36, .44 czy choćby 4,5 mm. Istnieją różne rodzaje broni, np. broń masowego rażenia, koktajl Mołotowa czy łuk. Nie możemy zapomnieć także o nożach, przy czym te z drugiej strony mogłyby posłużyć do ratowania życia. Bywa tak w wypadku specjalistycznych noży ratunkowych.

Są ponadto nożyki typu EDC albo multitoole. Jeżeli jednak jesteśmy entuzjastami strzelectwa, możemy zapisać się do klubu strzeleckiego oraz w kontrolowanych warunkach sprawdzać swe zdolności.