W jaki sposób można podróżować po naszym kraju? Jaki środek transportu wybrać?

Już dawno minęły czasy, kiedy to ludzie omijali korzystanie z usług linii lotniczych kiedy tylko mogli, z powodu drogich biletów. Z samolotu korzystało się w sytuacji, w której nie było już innego wyjścia, czyli wtedy, gdy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał o lataniu na bardzo bliskie odległości. Dzisiaj się to już całkiem zmieniło i z łatwością można znaleźć w internecie dużo bardzo tanich biletów, także na loty po kraju. Ludzie z wielką chęcią korzystają z tego typu okazji planując wakacje w Polsce. Jakie są możliwości transportu w naszym kraju oraz, który będzie odpowiedni w jakich sytuacjach?

Samolot to jedna z opcji. Sprawdza się świetnie, jak wyjeżdżamy na wypoczynek do większego miasta. Gdy mamy takie plany, to na przykład tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków znajdziemy bez problemu. Sporo ludzi na pewno z chęcią zwiedzi to piękne, historyczne miasto z wyjątkowym klimatem i sporą ilością zabytków. Natomiast coraz częściej zdarza się, iż ludzie decydują się na lot z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc oszczędzić sobie kilku godzin jazdy samochodem (sprawdź więcej). Może się również okazać, iż gdy lecimy we dwójkę i znajdziemy tanie loty, to koszty transportu będą mniejsze niż innym środkiem lokomocji. Tego typu okazje też się zdarzają, z tego powodu warto sprawdzać oferty w sieci.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Po tym, jak w w naszym kraju pojawiły się szybkie pociągi, które potrafią rozwinąć prędkość przekraczającą sto kilometrów na godzinę, czas dotarcia w niektóre miejsca ogromnie się skrócił. Jednak siatka połączeń nie jest jeszcze na tyle rozbudowana, aby można było dotrzeć takimi pociągami w każde miejsce. Z pewnością najwięcej z nich kursuj do stolicy. Z tego powodu gdy ktoś ma w planach aktywne zwiedzanie Warszawy, to może jak najbardziej skorzystać z takiej opcji. Dużym plusem jest to, że pociąg taki staje w centrum, dlatego nie musimy martwić się długim dojazdem z lotniska do naszego hotelu, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Od paru lat popularni są tani przewoźnicy mający w ofercie przewozy przewozy do Niemiec Wrocław dużymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest bardzo dużo, więc tym środkiem transportu dojedziemy w wiele miejsc. Cena na pewno jest atrakcyjna, jednak czas przejazdu niestety już jest dłuższy. Jednak często komfort jazdy jest świetny i możemy spędzić wygodnie czas na rozkładanych fotelach, mogąc korzystać z bezprzewodowego internetu. Z tego powodu droga, jaką mamy do pokonania minie niepostrzeżenie. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieciaków, które zmuszone są siedzieć całą drogę w jednym miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie choć chwilkę pochodzić między siedzeniami.

Wiele osób jednak chwali sobie swój środek transportu, czyli samochód. Można dojechać w każde, nawet najbardziej oddalone od dużych miast miejsce. Oprócz tego nie ograniczają ich godziny kursowania, ani przystanki jak w przypadku innych środków transportu. To na pewno bardzo wygodna opcja, jednak niewątpliwie jedna z droższych. Tym bardziej jak jedzie się we dwójkę (wejdź na stronę). Co innego kiedy jedziemy z całą rodziną, wtedy koszty już rozkładają się inaczej. Można także wziąć sporo bagażu ze sobą. Jak widzimy możliwości jest trochę, a wszystko zależy głównie od tego dokąd jedziemy, w ile osób oraz jakie posiadamy fundusze.