Wakacje, gdy nareszcie się zaczną, warto spędzać w miejscu ciekawym turystycznie

Na szczęście interesujących miejsc nie brakuje w naszym kraju. Pewnym problemem jest czasem odległość od miejsca stałego i upodobania związane z formą odpoczynku. Sporo osób lubi odpoczywać wędrując w górach, inni zdecydowanie preferują kąpiel w morzu.

Kołobrzeg

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne wszyscy bez wahania mogą podać wielką liczbę nazw miejsc wypoczynkowych. Choćby pierwsze przychodzące do głowy, stolica Tatr to znaczy Zakopane oraz znane uzdrowisko, Krynica Morska nad morzem. Albo na przykład Szczyrk w górach i Kołobrzeg nad morzem. Dałoby się tak wymyślać dość długo. Warto poznać choćby niektóre z wymienionych miejsc.

Dalej krótka charakterystyka ciekawszych dwóch z nich. Szczyrk to nieduża miejscowość w południowo zachodniej części Polski, niedaleko Bielska-Białej. Trochę ponad 40 lat temu Szczyrk nabył prawa miejskie, jednak znacznie wcześniej uważany był za stolicę narciarską tego regionu. Jednak nie tylko w zimie jest tu ładnie i ciekawie. Latem przyciągają malownicze krajobrazy na rozlicznych szlakach turystycznych oraz możliwość zobaczenia na własne oczy kompleksu skoczni narciarskich Skalite oraz przejażdżki dwuodcinkową kolejką krzesełkową na Skrzyczne.

morze

Autor: Laura Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wspomnieć, że Szczyrk posiada niedawno powstały obiekt sportowy, w którym przez cały rok odbywają się treningi przed zawodami. Dla pragnących w spokoju kontemplować, interesujące będą stare obiekty sakralne mające grubo ponad 100 czy 200 lat. Kto chciałby pojechać na północ Polski, koniecznie powinien zobaczyć Kołobrzeg.

To malownicze miasto, które jest zarówno miastem portowym i miejscowością uzdrowiskową, położone jest w zachodniej części wybrzeża, w pobliżu Koszalina. Kołobrzeg jest jednym z większych polskim kąpieliskiem.

Ten odnośnik do wpisu (https://www.rego-bis.pl/) przybliży Ci więcej danych na omawiany wątek, który tak niesamowicie Cię zaciekawił i po prostu wciągnął.

Szerokie i zadbane plaże przyciągają spragnionych plażowiczów a zadbana strefa zabawy w postaci obiektu sportowego w Dźwirzynie i sieci dróg dla rowerzystów zachęcają do beztroskiego wykorzystania czasu. Amatorzy okładów z borowiny oraz poszukiwacze źródeł mineralnych również znajdą tutaj coś dla siebie.