Wakacje jak z marzeń – ten artykuł pomoże Ci dobrać odpowiednią ofertę

Aruba to nieduża, jedna z wysp archipelagu Małych Antyli. Podróżników przyciągają tu przede wszystkim przepiękne piaszczyste wybrzeża, krystalicznie czysta woda jak też sielankowa atmosfera sprzyjająca wypoczynkowi. Wysepka owa często określana jest nazwą “One Happy Island”. Nocą Aruba oferuje rozliczne atrakcje: przedstawienia, dyskoteki, kafeterie, jednak najbardziej popularne są kasyna.

Zdobywcy wiedzy znajdą w tym miejscu dziejowe kopalnie złota, niesamowite formacje skalne, rezerwaty ptaszków jak też wiele innych, ciekawych miejsc. Warto także oglądać holenderską zabudowę z okresów kolonialnych. Można tu uprawiać różnorodne sporty, takie tj. żeglowanie, łowienie ryb na otwartym morzu, safari.

egzotyczna plaża

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/

Wysepka przynależąca do Małych Antyli, leżąca u brzegów Wenezueli, jest odrębnym terytorium przynależącym do Holandii. Panuje tu klimat podrównikowy, przeciętna temperatura to 28˚C i nie ma tu zagrożenia huraganami. Opady na wysepce nie są obfite. Aruba to wysepka nizinna. Największy szczyt Monut Jamanota ma 188m nad poziomem morza.Najczęściej uprawiany na Arubie będzie aloes. Wyspa jest dość sucha a także jałowa, pełno jest skał i jaskiń.

Początkowo wysepkę zasiedlało plemię Arawaków. Później, pod koniec XV stulecia odnaleziona została przez Hiszpanów, a w następnej kolejności przechwyciła ją holenderska Kampania Zachodnioindyjska. Na wyspie władzę sprawuje gubernator wybrany przez monarchę. Język papiamento, jakim posługuje się na wysepkach ABC jest to mieszanka holenderskiego, angielskiego (kurs maturalny angielski online) i języka Arawaków. Język tenże utworzył się dzięki bogatej mieszaninie kulturowej na wysepkach.

Kostaryka to obręb wulkanów, deszczowych lasów jak też rwących rzek.

Unikatowy świat fauny oraz flory. Kraj dżungli, gór, dwu pięknych oceanicznych wybrzeży oraz spokojnych latynosów. Jeśli poszukujesz silnych wrażeń, znajdziesz tutaj coś dla siebie. Trekking, zjazdy na linkach w koronach równikowych drzew czy rafting. Jeśli wolisz, możesz oglądać księżycowe krajobrazy wokół wulkanu Irazu, przemierzać deszczowe lasy, nurkować bądź zapuścić się w sam środek sawanny oraz zobaczyć zebry, żyrafy i wielbłądy. Dzika natura to najogromniejszy atut Kostaryki. Większość kraju to góry i lasy tropikalne, do tego parę małych miast i stolica San Jose.

Nie czekaj, już dzisiaj by wyruszyć z Wrocławia wpisz w wyszukiwarkę: Aruba wakacje bądź Kostaryka wczasy.