Wakacje nad wodą to świetna sprawa – każdy znajdzie jakieś zajęcie najlepsze dla siebie i z jego pomocą spędzi dobrze czas

Jeśli żyjemy blisko stawu lub rzeki, albo wybieramy się tam na urlop, to należy wcześniej podumać o zapewnieniu jakiejś przyjemności dla siebie i znajomych.

Jednym z lubianych przez rodaków działań jest pływanie kajakiem albo rowerkiem wodnym.
Kajaki to świetny pomysł, aby samemu lub z dużą grupą cieszyć się latem, wodą oraz urlopem. Wypożyczanie kajaków nie jest wcale kosztowną zabawą. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na spływ rodzinny – im więcej ludzi, tym jest taniej. Możemy zaplanować calutki dzień zajęć włącznie z przystankiem gdzieś na łące przy małym molo. Tam możemy poleżeć na trawie i zrobić sobie rodzinny piknik. Droga (Winieta) z powrotem może nam upłynąć w beztroskiej atmosferze przy cudownym zachodzie słońca.
sklep

Źródło: http://www.flickr.com

Wypożyczanie kajaków trzeba zacząć od porównania kilku propozycji. Trzeba porównać kwoty, ale również czas wypożyczenia – czy będzie to 5 czy na przykład kilkanaście godzin. Nie zapominajmy również, żeby być pewnym, że nie będziemy zmuszeni ponad ustaloną kwotę płacić za wiosła oraz kamizelki. Jeśli natomiast nie chcemy płynąć sami, ponieważ kojarzy nam się to z nam się to zbyt wielką odpowiedzialnością, to możemy zapytać w wypożyczalni o planowane spływy. Ma je w swojej ofercie większość klubów kajakowych w okresie wiosna – jesień.

Rzecz jasna wiele zależy także od pogody. Jeżeli kierownik spływu zauważy, że niezbyt idzie nam wiosłowanie i manewrowanie kajakiem, to na pewno zaoferuje nam szybkie szkolenie z kierowania tym sprzętem.