Wakacyjne podróże zagraniczne. Jaki kierunek wybrać?

Jeżeli chodzi o wyjazdowe typy, Europa ma do zaoferowania całe mnóstwo kierunków. Jeżeli ktoś lubi słodkie lenistwo nad wodą na pięknych plażach, decyduje się na Bułgarię, Chorwację czy greckie wyspy. Jeżeli góry i dużo pieszych wędrówek – Szkocję, Słowację czy Czechy. Jeśli chce zwiedzić zabytki i punkty historycznie atrakcyjne, wybiera Litwę z Wilnem i Lwowem czy Francję. A jak zorganizować wakacje kiedy chce się pogodzić to wszystko? Wybrać się do naszych zachodnich sąsiadów.

wysoki autokar

Autor: www.royal.class.Leroy-be – 2014 – Quality – Leroy
Źródło: http://www.flickr.com
W najbliższym sezonie dobrze jest uwzględnić Niemcy w planie letnich podróży, choćby jedynie na weekend. Oczywiście, rozpowszechniona plotka głosi, że Niemcy są drogie, co jest prawdą kiedy nocujemy w ekskluzywnych hotelach, w których doba hotelowa kosztuje majątek i chodzimy tylko do drogich restauracji. Ale jeżeli zdecydujemy się na korzystniejszą opcję, o troszkę mniejszym standardzie lub na couchsurfing i posiłki w różnych restauracjach, mamy sporą szansę spędzić bardzo fajny urlop w całkiem przystępnej cenie. Kraj ten obfituje we wspaniałe atrakcje i sporo miejsc do zobaczenia. Można opracować sobie objazdowy plan podróży, robiąc kolejno przystanki w dużych niemieckich miastach, jak: Berlin, Frankfurt, Monachium, Heidelberg, Dusseldorf i Hamburg. Możemy wykupić taką objazdową wycieczkę w biurze podróży, wtedy noclegi, bus bus wynajem warszawa do Niemiec, śniadania i obiadokolacje są już wliczone w cenę, lecz trzeba mieć przy sobie dodatkowe kilkaset euro na wstępy do muzeów, na wystawy, na zamki i tym podobne. Jednak można taki wyjazd zorganizować sami, zdobywając wcześniej dane o większych miastach i zaklepując sobie noclegi i bilety na bus do Niemiec. Oczywiście przy planowaniu ważne jest to, by zobaczyć stolicę Niemiec – Berlin. Krążą plotki, że Berlin to miasto, które nigdy nie zasypia i jeśli w ciągu dnia zwiedzamy miejsca godne uwagi i zabytki, wieczorem musimy odwiedzić wszystkie najmodniejsze lokale. Kluby są różnorodne i niezależnie od naszych preferencji na pewno trafimy na coś, co wpisze się w nasz gust. W odróżnieniu od innych stolic w Europie, w Berlinie nie ma obowiązku zamykania lokalu o konkretnej godzinie, dlatego zabawy bardzo często kończą się wczesnym rankiem.

W ostatnim czasie Niemcy rozwinęły też sieć term i kompleksów spa. Wizytę w takim kompleksie też możemy wpisać w plan wycieczki. Co więcej, możemy spędzić noc w Tropical Island, co dla wielu osób jest prawdziwą atrakcją.