Wiedza to potęgi klucz – stara zasada, która stale się sprawdza. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

Niektórzy ludzie są głodni wiedzy, mogli by ją pochłaniać zawsze i wszędzie. Wiedza przecież ogromnie wzbogaca, rodzi w naszej głowie nowe idee, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co jest ważne i istotne. Gdy mamy w sobie wrażliwość, którą osiągnęliśmy przy pomocy wiedzy, to łatwiej odnaleźć nam najlepsze wyjście z każdej sytuacji. Są ludzie, którzy uważają, że nie warto się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To oczywista nieprawda.

w bibliotece

Autor: Kelvin
Źródło: http://www.flickr.com
Są też ludzie twierdzący, że osoby przyswajające nowe wiadomości czasami miewają problemy natury emocjonalnej. Oczywiście, przecież w każdej grupie ludzi, u różnych ludzi, z różnych państw takie rzeczy dzieją się. I u ludzi super inteligentnych i tych nieco ograniczonych. Być może objawy tego są inne, to też przecież zależy od charakteru, wychowania, środowiska i wielu, wielu innych okoliczności, więc nie powinniśmy roztrząsać tego tematu.

Takie tłumaczenie jest niesprawiedliwe i głupie, albowiem książki czyta się ze względu na fakt, że się je lubi (interesujące propozycje: ).

Na pewno po przejściu do serwisu www informacje w tamtym miejscu zawarte niezwykle Cię zainteresują i dowiesz się dużo świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tutaj.

Podobnie, gdy wychodzimy do kina czy do teatru to dlatego, że chcemy obejrzeć coś ciekawego, coś co nas wzbogaci. Są to więc wyjątkowo istotne kwestie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto twierdzi inaczej, nie opłaca się z nim dyskutować. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, choć on zawsze twierdził, że „nie”. Tak długo to robił, aż jego nazwisko zaczęło brzmieć „nie”. To niezobowiązująca metafora, ale tylko pokazująca dokąd wiedzie płytka wiara we własne, bardzo trwale ugruntowane opinie i przesądy. Nie jest to zbytnio obiektywne ani racjonalne, lecz mówione na prawo i lewo.

Dla ludzi jednak, którzy lubią opanowywać nową wiedzę takie osoby też są interesującym materiałem do analizy, jak na przykład – . Zamiast krytykować ich dobrze im się przyjrzeć, dlaczego tacy są, co warunkuje ich postępowanie i tak dalej. Czasami takiej wiedzy nie odnajdziemy w księgarni, tylko obserwacja tutaj ma jakąśsensowną rolę. Tak więc zdobywanie wiedzy to nie tylko czytanie książek, ale także obserwacja, własna empiryczność, ogarnianie życia w całej rozciągłości, ze wszystkimi wadami zaletami.