Współcześnie audiobooki stają się nader popularne – kiedy chcesz spróbować, zakup jednego na spróbowanie

W obecnych czasach sporo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są kategorycznie wielce alarmujące – czasami wskazują, że przeciętny Kowalski czyta mniej niż jedną pozycję w ciągu roku. Kiedy już coś czytamy, najczęściej są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie statystyki, chociaż oczywiście powinny dać nam sporo do myślenia, nie są do końca prawdziwe. Dzisiaj bardzo popularne stało się czytanie książek w nieco inne formie niż klasyczna. Wiele osób obecnie na przykład korzysta z czytników książek. Nie da się ukryć, że taki sposób czytania książek jest znakiem teraźniejszych czasów.

książka w formie audiobooka

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli Ty również używasz czytnika, zdecydowanie dobrze wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki właściwie wszędzie – nie da się zaprzeczyć, że w dodatku jest to mocno wygodne. Czytniki są lekkie i niewielkie, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia właściwie żadnego kłopotu. Innym sposobem na przyswajanie książek jest także przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są na pewno tak modne jak książki w formie elektronicznej, jednak bez wątpliwości mają sporą grupę swoich zwolenników. Sporą zaletą audiobooków jest również to, że coraz więcej pozycji jest dostępnych właśnie w tej formie.

Jeżeli dla przykładu Twoją ulubioną książką jest Wiedźmin – audiobook wejdź do Fono Polis tej książki bez wątpienia będziesz w stanie odszukać niemalże w każdym sklepie. Audiobooki to również świetny sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszystkie z nich władają językiem Braille’a, a nawet jeśli go znają, nie zawsze lubią czytać książki w ten właśnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to na pewno jeden z najlepszych sposobów na zapoznanie się zarówno z klasyką książek jak i nowościami wydawniczymi. Wiele księgarni oferuje na swoich witrynach internetowych możliwość nabycia audiobooków niemal na równi z klasycznymi wydaniami książek w formie papierowej.

Jeżeli jednak nie możesz znaleźć wybranej pozycji na stronie ulubionej księgarni, wtedy możesz zwyczajnie poszukać jej w sieci. Jeżeli przykładowo wrzucisz w wyszukiwarkę internetową frazę Trylogia Husycka, wtedy stanowczo uda Ci się ją znaleźć – oczywiście pod warunkiem, że ta książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na naszym rynku wydawniczym – zobacz też .