Z jakich powodów kajaki są aktualnie tak popularnym sposobem na spędzanie urlopów.

Kajakarstwo od pewnego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem, aktualnie jest jedną z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku nad wodą. Pomimo opinii wielu osób jest to aktywność dla każdego, w kajaku pływać mogą zarówno małe dzieci jak i osoby w podeszłym wieku.

bus

Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
kajaki

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Nie potrzeba też dużo siły i sprawności fizycznej, szczególnie jeżeli będzie się płynąć z prądem, a takie właśnie spływy organizuje się najczęściej. Można leniwie poddać się nurtowi i po prostu spokojnie dotrzeć na miejsce, lecz można też oczywiście trochę popracować i płynąć szybciej. Podczas pływania kajakiem najistotniejsze jest bezpieczeństwo, z tego też powodu obowiązkowo trzeba trzymać się kilku ważnych zasad. W pierwszej kolejności konieczne jest używanie kamizelek, dotyczy to także osób które umieją dobrze pływać.
sale konferencyjne

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie kajaki wypożyczyć można w zasadzie na każdej rzece, która się nadaje do spływów. Przeważnie są to modele na dwie osoby, chociaż można także spotkać jedynki czy rodzinne canoe – kajaki. Przeciętnie koszt pożyczenia kajaku to około kilkudziesięciu złotych za dzień, a w przypadku dłuższych wypraw ceny są jeszcze atrakcyjniejsze. Oprócz tego firmy które się zajmują ich pożyczaniem z reguły dostarczają sprzęt w wybrane przez klientów miejsca, więc spływ można sobie urządzić praktycznie wszędzie gdzie się zechce.

Bardzo popularne są spływy jednodniowe, na prostych trasach o długości kilkunastu kilometrów.kompleksowy opis (https://eccoholiday.com/kraj/egipt/)Ale jeśli ktoś będzie chciał, to bez problemów może spędzić w kajaku nawet dwa tygodnie, ciesząc się wspaniałymi widokami i kontaktem z naturą.