Z jakich względów bierzemy się za tuning swojego ukochanego auta?

Najbardziej znaczącym powodem, dla którego wykonujemy tuning swojego pojazdu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych oraz parametrów technicznych. Ale są również właściciele samochodów, którym dodatkowo zależy również na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. To z tego powodu w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może równie mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym przypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał przed wszystkim na wymianie silnika – link. Można postawić na silnik 1,9 TDI quatro. Dzięki temu znacząco zwiększy się moc naszego auta. Są także posiadacze samochodów, którym zależy nie tylko na zwiększeniu mocy silnika, ale także na tym, aby oszczędzać paliwo. To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, zobacz eco tuning. Ten eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i tańszym kosztem eksploatacji samochodu poprzez spadek zużycia paliwa. Tego rodzaju tuning powoduje jednocześnie, że samochód gaster sól w mniejszym stopniu zanieczyszcza powietrze, ponieważ przy spalaniu paliwa powstaje mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem mechanicznym a optycznym są wyraźnie różnice. Ten drugi według osób, które go stosują ma poprawiać wygląd samochodu. Stąd w przeważającej części przypadków zamieniają oni tłumik , który był wstawiony fabrycznie na tłumik sportowy czy zamieniają felgi na alufelgi. Bardzo często niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które muszą być używane zgodnie z tym, co zaleca producent. Jeżeli tuning optyczny nie zostanie połączony z mechanicznym to może się okazać, że po jego przeprowadzeniu spadnie osiąg samochodu, czy też pogorszeniu ulegnie komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określane są mianem tuningu tak naprawdę wprowadzane są w celu zwiększenia osiąganej prędkości czy mocy silnika.

Decydując się na tuning , który ma mieć charakter mechaniczny, należy zawsze jego przeprowadzenie zlecić doświadczonemu fachowcowi. Jeżeli jego konkretne elementy zostaną źle wykonane to samochód może zmniejszeniu może ulec bezpieczeństwo auta. Jeśli zamierzamy wykonać tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Dzięki temu tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie stanowi zagrożenia.