Z jakiego powodu kitesurfing zaczął zyskiwać taką popularność, jak się zabrać za uprawianie tego sportu.

Woda i wiatr są żywiołami, które od dawna fascynowały ludzkość. I ludzie od wieków z różnym skutkiem próbowali je sobie podporządkować, przy pomocy coraz to nowocześniejszych urządzeń. Aktualnie ujarzmianie to jest coraz szybsze, bo współczesna technika pozwala na wykorzystanie pomysłów, które jeszcze przed kilkoma dekadami nie byłyby możliwe do realizacji.

wakacje, sport, kite

Autor: Alberto Otero García
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie sytuacja wygląda z kitesurfingiem, sportem, który swoją historię zaczął zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Jednak jego popularność ogromnie w tym czasie urosła, nawet z tym, że na olimpiadzie w roku 2016 została podjęta próba wpisania go na listę oficjalnych sportów. Póki co nic z tego nie wyszło, lecz świadczy to najlepiej o jego popularności. W naszym kraju zainteresowanie tym sportem zaczęło się po roku 2000, wtedy powstawać zaczęły pierwsze szkoły, w sklepach można było kupić sprzęt i zaczęto organizować kitesurfing wyjazdy- przykładowe znajdziesz tutaj: Motion. Aktualnie na naszym wybrzeżu w lecie można zobaczyć setki latawców z żądnymi mocnych wrażeń miłośnikami tej formy aktywności fizycznej. Środowiska ludzi lubiących aktywny styl życia początkowo z dużą ostrożnością spoglądały na tę modę. Były spore obawy, głównie o bezpieczeństwo oraz sprzęt. Lecz szybko się okazało, że kitesurfing jest niezwykle prosty w nauczeniu, bezpieczny jeśli się będzie przestrzegało zasad i znacznie bardziej wygodny w przewożeniu.

plaża, sport, kitesurfing

Autor: Erkki Nokso-Koivisto
Źródło: http://www.flickr.com

Będzie także wymagał znacznie mniej siły, więc bardzo dobrze nadaje się dla ludzi, którzy nie mają aż tak wyćwiczonych mięśni. Nie ma problemu, aby przygody z nim mogli spróbować uczniowie czy starsze osoby.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie, którą tu znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Rzecz jasna jakiś minimalny poziom sprawności należy posiadać, lecz tak naprawdę dużo istotniejsze będą chęci do nauki i trafienie na dobrą szkółkę. Typowy kurs kosztuje około 1,5 tysiąca złotych i złożony jest z trzech głównych części. Pierwsza z nich obejmuje sterowanie latawcem, druga starty z deską, a trzecia naukę podstawowych zwrotów i skoków. Każdy taki etap trwa parę godzin, podczas których na początku kursanci zapoznają się z teorią, a później ćwiczą dokładnie zdobytą wiedzę z latawcem.