Z jakiej przyczyny warto na wakacje wybrać się w nasze góry?

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż tylko nieliczne państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Owszem, można zdecydować się na wyjazd zagraniczny, lecz cytując powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do pozostania w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Dziś, autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Cały czas budowane nowe odcinki gwarantują nam możliwość wygodnych podróży. Do odwiedzin polskich terenów przekonać nas także mogą niewygórowane ceny. Polska mimo wszystko cały czas wypada konkurencyjnie w porównaniu z Europą Zachodnią.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, promenadach i wybrać się w polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, ale jednak tylko w Tatrach znajdziemy się najbliżej nieba.Zapierające dech w piersiach widoki, jakie gwarantują nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, ale również niezwykła atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to sposób na udany urlop. Wielkie wrażenie sprawia na nas widok ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest gorąco i świeci słońce. Bystre ruczaje namawiają do kąpieli, a pachnąca trawa by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to przede wszystkim kontakt z naturą.

Poznając wszelakie zakątki Polski stale próbujemy tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zamieniamy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Namawiamy więc by już teraz rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy też w eleganckim, przepełnionym atrakcjami hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje – domek do wynajęcia nad jeziorem w górach 2014 (atrakcyjna oferta), a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.