Zakupy w stolicy Śląska czyli co ciekawego mogą zaoferować dwie najpopularniejsze handlowe galerie w tym mieście.

Katowice od długiego czasu są uznawane za stolicę Śląska, zresztą potwierdza to współczesny układ administracyjny, w jakim Katowice stanowią stolicę województwa śląskiego. W samych Katowicach mieszka więcej niż 300 tysięcy mieszkańców, bardzo dużo w okolicznych miejscowościach, ciężko więc być zdziwionym, że w tym rejonie w dynamiczny sposób rozwija się nowoczesny handel. Rzecz jasna podstawą są tu wielkie hipermarkety, na terenie Katowic funkcjonują chyba wszystkich liczących się w naszym kraju firm.

Katowice

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo, tak samo jak w innych miastach, jest również różnych dyskontów, no i oczywiście bez przerwy dobrze się trzymają niewielkie, osiedlowe sklepy, w których można kupić dodatkowe informacje na polecanej stronie www. Ten rodzaj handlu rozwija się bardzo szybko, o ile w roku 2011 działało około 40 marketów, o tyle trzy lata później już dwa razy więcej. Wiele osób obawia się, że w pewnym momencie w mieście tym pozostaną tylko banki i dyskonty, zresztą takie zjawisko zaczęło niepokoić włodarzy, którzy próbują wymyślić, jak można by było zapanować nad tą sytuacją.

Lecz zakupy w Katowicach to nie tylko markety i sklepy, ale również kilka sporych galerii handlowych, gdzie można kupić kaski narciarskie i snowboardowe w ceneolokalnie.pl. Niewątpliwie bardzo ważną rolę w lokalnym handlu odgrywa Galeria Katowice, położona w sąsiedztwie dworca kolejowego. Oferta tej galerii to pięć poziomów, na których działa prawie 250 sklepów prawie wszystkich cenionych i znanych w naszym kraju marek, restauracje, kawiarnie i bary, a oprócz tego duże kino, w jakim można wypocząć w czasie zakupów.

Centrum handlowe

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Galerię zaprojektowano z dużą elegancją i wyczuciem, będąc jednym z najładniejszych obiektów tego typu na Śląsku. Tak samo wielu ludzi twierdzi o Silesii City Center, działającej od prawie dziesięciu lat galerii uważanej za największy obiekt tego typu w rejonie. Liczby nie kłamią, powierzchnia 86 tysięcy metrów kwadratowych i ponad 300 sklepów jednak muszą zrobić wrażenie.

Jeśli są jakiekolwiek fascynujące Cię zagadnienia na omawiany temat, to kliknij na omówienie (https://www.awarie24h.com/uslugi/sieci-preizolowane), ono na pewno Cię zaciekawi.

Lecz najbardziej tę galerię wyróżnia liczba marek, swoje filie mają tam otwarte firmy, jakich raczej się nie zobaczy w centrach handlowych w żadnej okolicznej miejscowości.