Zima nie tak straszna – wystarczy stosownie o siebie zadbać

Zima to pora roku przez jednych lubiana, przez innych niechciana. Przyczyną tego ostatniego stanu jest na ogół niska temperatura, zniechęcająca do przebywania na świeżym powietrzu. Ale zima nie taka straszna, jeśli zatroszczymy się o stosowny strój. A do wyboru mamy faktycznie szeroki asortyment. Podstawą jest rzecz jasna odpowiednio dobrana kurtka bądź płaszcz zimowy. Kiedy temperatura nie jest nadmiernie zaniżona można zdecydować się choćby na kamizelki puchowe, które ciekawie wyglądają, a równocześnie skutecznie zabezpieczają przed utratą ciepła.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to opcja korzystna zarówno na jesień, jak i na wczesną zimę czy też wiosnę – sprawdź ceny. Kamizela ponadto jest uniwersalnym rozwiązaniem – pasuje zarówno paniom jak i panom. Możemy ją nosić do każdego niemal stroju, jak również wykorzystywać w czasie aktywności fizycznej, bowiem jest komfortowa i praktyczna. Jeżeli nie kamizelka to ciepła, gruba kurtka, zwłaszcza, gdy temperatura spada mocno poniżej zera. Godne polecenia są chociażby kurtki gorotex. Firma sprzedaje kurtki goretex o różnym charakterze – może być to odzież przeciwdeszczowa, sportowa, termoaktywna itp (przejrzyj różne modele). Tego typu kurtki charakteryzuje idealna ochrona przed utratą ciepła, dlatego to bardzo dobre rozwiązanie, w szczególności, gdy jesteśmy nieodporni na zimno.

Rzecz jasna, właściwe ubranie (sprawdź asortyment firma Dortex Import-Export Bydgoszcz) na zimę to r również dodatki takie jak szalik, czapka czy rękawiczki. Bardzo dużo zależy również od dobrze dobranego obuwia. Ciepłe, odporne na przemakanie i z antypoślizgową podeszwą buty, stanowią zabezpieczenie nie tylko przed niską temperaturą, ale także przed wypadkami, o jakie zimą nie trudno.

Jest też parę innych wskazówek – poza stosownie dobraną odzieżą, dzięki którym zima nie będzie nas straszyć. Jak najbardziej warto zimą przejść na inną dietę, na bardziej energetyczną i taką, która zwiększy odporność organizmu. Pijmy dużo ciepłych napojów, jedzmy dania bogate w węglowodany i witaminy. Żeby uodpornić organizm, warto również być chociaż pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej zestawiając to z aktywnością fizyczną. Standardowy spacer w szybkim tempie zupełnie wystarczy, by wzmocnić nasz organizm. No i oczywiście przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeśli istnieje taka możliwość. W ten sposób lepiej będziemy się czuć i nim się obejrzymy nadejdzie wiosna…