Znaczenie internetu w nawiązywaniu i utrzymywaniu towarzyskich kontaktów.

Upowszechnienie internetu ogromnie zmieniło sposób poznawania nowych ludzi. Dawniej, zanim wszyscy mieli dostęp do komputera, chcąc kogoś nowego poznać trzeba było opuścić dom i zjawić się pomiędzy ludźmi. Lecz ogromne możliwości, jakie dał w ostatnich latach internet niezwykle odmieniły, a w zasadzie można stwierdzić, że poszerzyły możliwości kontaktów. Największym plusem internetu jest to, że nie ma znaczenia, gdzie się siedzi przed ekranem komputera.

randka

Autor: Philip Taylor
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będą należeć do rzadkości nawiązywanie kontaktów między osobami z wielu różnych krajów, którzy zapewne nigdy się nie spotkają osobiście, ale są dobrymi przyjaciółmi. Oczywiście jeśli korzysta się z tego z rozsądkiem, i poza siedzeniem przed monitorem ktoś będzie miał jeszcze jakiś przyjaciół, z jakimi się spotyka, to w sumie można się tylko cieszyć, że jest tyle możliwości. Gorzej, jeżeli kontakty w wirtualnym świecie stają się jedynymi, jakie ktoś utrzymuje, w takim przypadku trzeba znaleźć powody takiego postępowania i spróbować pomóc takiemu człowiekowi.

Dzisiaj internauci mają wiele różnych możliwości, jeśli będą chcieli nawiązać nowe znajomości lub utrzymywać kontakty z obecnymi kolegami. Do wyboru będą więc najróżniejsze czaty, do których można się podłączyć w dowolnej chwili i prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym z pozostałymi ich użytkownikami. Przeważnie czaty są w formie tekstowej, czyli na monitorze pojawia się okno, w jakim widać całą korespondencję, lecz nie widzi się osoby, z jaką się prowadzi rozmowę.

para

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym sposobem poznanie nowych osób są najróżniejsze randkowe serwisy. Wymagają one rejestracji i podania jakiś wiadomości o swojej osobie, dzięki czemu łatwiej będzie odszukać kogoś o takich samych preferencjach i pasjach. Dla zainteresowanych są jeszcze serwisy ogłoszeniowe, z propozycjami typu pani pozna pana, gdzie ludzie szukający kogoś na niezobowiązujące spotkanie, albo dłuższą znajomość wstawiają swoje oferty, dołączają dane kontaktowe i oczekują na osoby chętne do nawiązania znajomości.