Zwiedź z nami Trójmiasto – informator

Zamierzasz przybycie do Trójmiasta? A może jesteś już na miejscu i nie wiesz w jaki sposób uplanować swój pobyt, od czego począć zwiedzanie? Spodziewasz się wizyty znajomych albo rodziny i nie wiesz w jakie miejsca ich wziąć, co zarekomendować, dokąd zaprosić? Nasz przewodnik pomoże Ci trafić do najładniejszych miejsc w Trójmieście, poznać najważniejsze atrakcje, Gdańsk, Gdynia, Sopot.
Każde miasto turystyczne posiada parę tego rodzaju miejsc, nazywanymi atrakcjami.

W Paryżu będzie to Wieża Eiffla, w Londynie Pałac Buckingham, w stolicy Polski Kolumna Zygmunta, w Krakowie Sukiennice. Co jest takim symbolem Trójmiasta? Czego nie powinniśmy pominąć? Trójmiasto to nie jakiś miejski organizm, lecz trzy miejscowości, więc też paręnaście różnych znaków rozpoznawczych.

sopot

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Trójmiasta nie byłoby rzecz jasna bez gdańskiej fontanny Neptuna, imponującego Żurawia a także stoczniowych żurawi wpisanych w panoramę Gdańska, bez sopockiego mola czy też gdyńskiego klifu jak też okrętu Błyskawica.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis resort spa mrągowo, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Należy jednakże pamiętać, iż prócz zabytków a także popularnych obiektów każde z trzech miejscowości posiadają własne „perełki”, do odkrycia których zachęcamy w toku indywidualnych podróży. Pewne jest iż – w Trójmieście nie możemy się nudzić! W tym miejscu zabawisz się w klubach nocnych, doświadczysz choroby morskiej, poleżysz na piasku, skosztujesz lokalnej kuchni oraz skorzystasz z dostatniej oferty wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. W tym miejscu znajdziesz piasek pod stopami, poczujesz nadmorską bryzę, tu złapiesz wiatr w żagle.

Przed wyprawą warto przemyśleć kwestie transportowe. Do Trójmiasta bez trudu dotrzesz z każdego większego grodu prywatnym środkiem transportu, autokarem bądź pociągiem.